Anketa o nejoblíbenější školku, jesle a hlídání dětí 2017

Dovolujeme si Vám oznámit vyhlášení první ankety o nejoblíbenější školku, jesličky nebo hlídání za naše čtyřleté působení. Hlasovaní je velmi jednoduché, tudíž objektivní. Právě nyní můžete začínat klikat na nápis "To se mi líbí" u profilů, kterým chcete dát hlas. 

Babyboxy zachránily už přes 150 dětí a jejejich seznam

Zkusili byste si tipnout, jak dlouho už v ČR babyboxy zachraňují dětské životy? První se objevil již před více než deseti lety v roce 2005. Poslední vznikl před dvěma lety. Sítí babyboxů je pokrytá celá republika, každá maminka má tedy možnost dát svému novorozenci šanci na lepší život.

Proč nechat své děti očkovat?

Řada rodičů se rozmýšlí nad tím, jestli je dobré nechat své děti očkovat. V dnešní moderní snaze o návrat k přírodním principům, kdy se všechno chemické a podávané nestandardní cestou zatracuje a často zbytečně haní, může být těžké odhalit, co je skutečně důležité. Mnoho lidí však ve své zaslepenosti zapomíná na hlavní důvody, proč očkování vůbec vzniklo a s čím vším dokáže pomoci. Pozitivní dopady jasně hovoří o tom, že se nejedná o nic nebezpečného. Případné potíže se naopak skrývají při vyhnutí se doporučeným vakcínám, které jsou léty prověřené. Jestli stále váháte, podívejte se na důvody, proč své děti očkovat.

8 tipů jak zvládnout nástup do školky či jeslí

Pro děti je to skok do neznáma

Před nástupem do nového prostředí máte jistá očekávání a možná pochyby, zda se dítku bude v novém zařízení líbit a jak to zvládne. U rodičů prvního dítěte je to velký skok do neznáma, i když jste třeba měli babičky nebo chůvy.

Doposud bylo dítě napojeno jen na maminku nebo tatínka, možná i nejbližší rodinu a nyní přišel okamžik, kdy má být svěřeno do péče učitelek či tet, jak se jim někde říká, které budou mít na starost i další děti. Víte, že dítě potřebuje více podnětů, které nejste schopni poskytnout.

Také vy potřebujete nějaký čas i pro sebe, chcete se vrátit do práce, protože Vás baví a naplňuje, nebo potřebujete práci z finančních důvodů. Možná čekáte dalšího potomka nebo jste se z nějakého jiného důvodu rozhodli, že je čas vyzkoušet dětský kolektiv.

Jak připravit dítě do školky?

Nastupuje po prázdninách vaše dítko do mateřské školky? Pro každou matku je nástup dítěte do školky velmi významný okamžik, ale také pěkný stres. Některé se strachují, jestli se mu tam bude líbit a najde si nové kamarády, jiným zase nedá spát vědomí, že toho musí ještě spoustu nakoupit a připravit.

Většina školek předem informuje rodiče o tom, co má mít dítě připraveno. Některé na to však zapomínají, nebo si myslí, že to rodiče přece napadne samotné. Pokud tedy chcete být připraveni na všechno, inspirujte se v našem seznamu.

Kam s dětmi o prázdninách? Letní příměstské tábory 2017 v Brně a okolí

Léto už je tady - a s ním i čas prázdnin a radosti. Pro mnoho rodičů ale začínají také starosti, protože pracovní vytížení zkrátka neumožňuje strávit s dětmi celé dva měsíce. Nejsou-li k dispozici ochotní prarodiče, často je třeba řešit zapeklitý problém, kdo se o děti v pracovní době postará...

Vybíráme si skluzavky a houpačky na zahradu i do mateřské školy

Jaké hřiště je bezpečné pro děti? Jsou to ta hřiště, která si pamatujeme my rodiče z našich mladých let? Zeměkoule, betonové skluzavky, umělohmotné skluzavky s tvrdým dopadem na asfalt bez měkkého podloží. Jistě, trocha nostalgie v nás při vzpomínkách přetrvává, ale dnes bychom přeci jen vlastní děti a dítka svěřená viděli v bezpečném herním prostředí.

Tajuplný svět divadla pro nejmenší

Divadlo Lampion je jediné profesionální divadlo ve Středočeském kraji, které se soustředí na tvorbu pro děti. Hrajeme ve všední dny pro školy a školky a o víkendech pro veřejnost. Pro ty nejmenší diváky máme na repertoáru až devět inscenací, od klasických pohádek až po autorské. Chcete se dozvědět, jak podle indiánské legendy vznikl svět?

Dětské skupiny Školky K2

Dětské skupiny Školky K2 (www.klubk2.cz) nabízí dětem vlastní výchovně-vzdělávací program Rosteme s přírodou – hledáme své místo ve světě. Děti i jejich rodiče mají rádi naši krásnou zahradu, která je velkou předností naší školky. Respektujeme individualitu dítěte, v přátelské a bezpečné atmosféře inspirujeme děti k poznávání a učení a tvořivému přístupu.

Pozor, někdo dává na dětská hřiště žiletky

Na Facebooku jsme našli fotku pořezaného dítěte od žiletky z dětského hřiště, dávejte si prosím pozor, mohou být všude, děkujeme za sdílení

5 nejlepších kempů pro rodiny s dětmi

Teplé počasí už pomalu vystrkuje růžky. Ani se nenadějete a budou tu letní prázdniny, které jsou jako stvořené pro pobyt v přírodě, opékání, koupání, vodní sporty, cyklistiku a procházky přírodou. Pokud plánujete rodinnou zábavu, rozhodněte se pro kempování. Možná si myslíte, že jste na to staří, ale vaše děti budou štěstím bez sebe. V České republice existují stovky kempů, ne všechny jsou však vhodné pro rodiny s dětmi. Podívejte se na pár tipů z českých a moravských luhů a hájů.

Hledání

Klíčová slova:
Typ účtu:
Kraj:
Okres:
Město:
Detaily:

Napsali o nás

marianne

logo-hn-byznys

 

 

Videa včech uživatelů

Všechna videa